Mis on tervislik eluviis?

Viimasel ajal on olnud positiivne trend: üha enam noori loobub sõltuvustest ja järgib tervisliku eluviisi põhitõdesid. Tervislik eluviis ei ole ainult spetsiaalne dieet või trenn. Tervislik eluviis on terve rida meetmeid, mis on suunatud tervise parandamisele ja patoloogiliste protsesside ennetamisele organismis. Tervisliku eluviisi reeglite järgimine võib oluliselt pikendada eluiga ja parandada selle kvaliteeti.

Tervisliku eluviisi kujundamise alused ja meetodid

Tervislikul eluviisil on 7 peamist “sammast”: füüsiline aktiivsus, tasakaalustatud toitumine, halbade harjumuste puudumine, hügieenihooldus, hea uni ja puhkus, tervisehooldused ja emotsionaalne meeleolu. Kui järgite kõiki neid aspekte, paraneb elukvaliteet ja heaolu oluliselt.

Õige toitumise järgimine

Siseorganite tervis, välimus, heaolu ja immuunsus sõltuvad otseselt sellest, mida me sööme. Tervislik eluviis hõlmab maitseainete, maitsetugevdajate, rasvaste toitude, värvainete ja säilitusainete väljajätmist või vähemalt nende vähendamist.

Siin on põhireeglid:

Te ei tohiks nälgida ega üle süüa – mõlemad mõjuvad heaolule negatiivselt. Te ei saa tunda nälga ja vastupidi, süüa üle. Püüdke jälgida, et päevane kaloraaž oleks 1700-1900 kcal (liikuva eluviisiga naiste norm, meeste puhul on päevane kalorisisaldus ca 300-400 kcal suurem).
Joo puhast vett. Vett on soovitatav tarbida 1,5-2 liitrit päevas (mitte teed, kohvi, mahla jne).
Vähendage oma dieedis maiustuste hulka. Kui soovite midagi magusat, eelistage värskeid köögivilju ja kuivatatud puuvilju. Mõõdukalt võid tarbida ka tumedat šokolaadi.
Söö vähemalt 4-5 väikest einet päevas. Söögikorra lõpus peaksite tundma kerget nälga.
Igapäevane menüü peaks sisaldama liha või kala, köögivilju ja puuvilju, teravilju, piimatooteid. Söö mitmekesiselt.
Õhtusöök on soovitatav süüa vähemalt 2 tundi enne magamaminekut. Ei ole soovitav süüa vahetult enne magamaminekut.
Jäta oma toidust välja kiirtoit, rasvane ja suitsutatud toit.
Eelistage toite keetmist, hautamist või küpsetamist.

Kuidas elustiil mõjutab tervist ja pikaealisust

On üldtunnustatud seisukoht, et harjumus kujuneb välja 21 päeva jooksul. Järgides ülaltoodud reegleid, saate kujundada harjumuse, tervislik eluviis mis aitab teil kauem elada ja aeglustada vananemisprotsessi. Kompleksis on väga oluline järgida tervisliku eluviisi põhitõdesid. See tähendab, et kui järgite isiklikku hügieeni, tegelete spordiga ja sööte õigesti, kuid samal ajal suitsetate, võib halb harjumus positiivseid muutusi aeglustada.

Kuidas elustiil mõjutab tervist ja pikaealisust

On üldtunnustatud seisukoht, et harjumus kujuneb välja 21 päeva jooksul. Järgides ülaltoodud reegleid, saate kujundada harjumuse, mis aitab teil kauem elada ja aeglustada vananemisprotsessi. Kompleksis on väga oluline järgida tervisliku eluviisi põhitõdesid. See tähendab, et kui järgite isiklikku hügieeni, tegelete spordiga ja sööte õigesti, kuid samal ajal suitsetate, võib halb harjumus positiivseid muutusi aeglustada.